Тваринництво
Головне:
Тваринництво

«Агропрайм Холдинг» застосовує прогресивний метод для генетичного поліпшення свиней

«Агропрайм Холдинг» запровадив систему оцінювання BLUP для племінного поголів’я свиней.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний технолог компанії Василь Лимар.

«Нині це один із найдосконаліших методів генетичного поліпшення, що базується на прогнозуванні племінної цінності свиней. Він дає змогу виявити вплив кожної ознаки на загальне оцінювання генетичного потенціалу тварин», – вважає він.

Порівнюючи тварин, можна відсортувати їх відповідно до генетичних якостей і формувати генетично цінне племінне стадо.

«Після оцінювання свиней ми розподіляємо їх на три групи за продуктивністю, – пояснив Василь Лимар. – До першої потрапляють тварини з високими відтворювальними якостями, до другої – з відгодівельними, до третьої – з м’ясними».

Також враховують якісні показники: площу м’язового вічка, вміст м’яса, жиру, кісток у туші, хімічний склад м’яса й сала. Важливі фізико-хімічні властивості: колір м’яса, утримання ним вологи, кількість і якість сала (температура плавлення, йодне число).

«Завдяки такому оцінюванню можна спрямовувати селекцію на розвиток і закріплення бажаних показників», – підкреслив Василь Лимар.

Як повідомлялося, зменшити собівартість виробництва свинини можливо через якісний облік на свинокомплексі.

Довідка

«Агропрайм Холдинг» – одне з найпотужніших свиногосподарств України, де запроваджено повний цикл виробництва. Виробляє 24 тис. голів товарних свиней на рік. Важлива сфера діяльності господарства – племінне свинарство.

Журнали