Тваринництво

«Агроінд» застосовує будь-які продукти у свинарстві після власних досліджень

ТОВ «Агроінд», яке займається свинарством, перш ніж застосовувати на практиці новий ветпрепарат на постійній основі чи будь-який інший продукт, наприклад корми, тестує його на окремих групах свиней. Одна – експериментальна, друга – контрольна, до якої застосовують аналог досліджуваного препарату.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Після закінчення експерименту аналізує всі технологічні (продуктивні) й економічні показники – адже не завжди витрати на застосований препарат співмірні з отриманим ефектом.

Результатами досліджень «Агроінду» користуються й колеги-свинарі, які довіряють неупередженості та незаангажованості експериментів компанії.

За словами головного технолога ТОВ «Агроінд» Віктора Герасимчука, господарство застосовує препарати і вітчизняного, і закордонного виробництва, ефективність яких підтверджена дослідним шляхом.

«Моя політика і політика компанії така: якщо вітчизняний виробник виготовляє конкурентоздатний за якістю продукт, ми його застосовуємо, навіть якщо ціна буде трохи вищою за імпортний аналог, – пояснив він. – Це стосується не лише ветеринарії, а й решти засобів виробництва. Закордонні препарати застосовуємо, тільки якщо в Україні немає відповідного аналога. Та поки що таке співвідношення у нашій ветеринарній практиці не на користь вітчизняних препаратів: 40% проти 60%».

Як повідомлялося, в Україні встановили чіткі вимоги до контролю за виробництвом ветпрепаратів.

Довідка

«Агроінд» (Дніпропетровська область) – свиногосподарство з повним циклом виробництва. Має 2 відгодівельника і репродуктор на 1,8 тис. свиноматок данської генетики. Загальне поголів’я сягає 20 тис. свиней.