Тваринництво
Головне:
Тваринництво

АЧС у Нігерії викосила вже сотні тисяч свиней

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Останній спалах африканської чуми свиней (АЧС) у Нігерії – найгірший за всю історію країни, яка наразі посідає одне з перших місць у Африці з виробництва свиней.

Про це пише Pig Progress.

Спалах має масштаби епідемії, зазначив доктор Оладіпо Омотошо з факультету ветеринарної медицини Нігерійського університету Ібадан. «Швидкість поширення АЧС усередині і між фермами викликає тривогу, а смертність вища, ніж за останні 12 років, – наголосив він. – Є ферми, на яких протягом 24 годин померли сотні свиней. Основними причинами є слабкий біозахист ферм, системи спостереження за хворобами і попередження».

Національний секретар Асоціації свинарів Нігерії Бенджамін Оеджі також пояснює швидке поширення інфекції контактами між фермами і продажем заражених тварин.

На найбільшій свинофермі у всій Західній Африці Oke Aro (штат Лагос), де утримувалося не менше 1 млн свиней, на травень 2020 року через АЧС було втрачено понад 600 тис. свиней, виключаючи вибракуваних і хворих тварин, розповів Бенджамін Оеджі. Причому близько 85% поросят втратили своїх свиноматок, додав він.

Також сильно постраждали штати Дельта й Абія, де загинули десятки тисяч свиней.

Британська The Guardian повідомила, що, за оцінками фермерів, місцева свинарська промисловість втратила до 20 млрд нігерійських найр ($51,6 млн), і понад 20 тис. робочих місць під загрозою.

За оцінками Бенджаміна Оеджі, принаймні чверть штатів Нігерії постраждали від АЧС. «На жаль для допомоги фермерам й досі зроблено дуже мало. Профілактичні заходи і фінансова допомога зробили б набагато більше», – зазначив він.

Як повідомлялося, нова вакцина проти АЧС від британських учених справляє враження перспективної.

Довідка

Вперше про спалах АЧС у Нігерії було повідомлено на початку 2020 року – на приватній фермі в штаті Огун, на південному заході країни, що межує з Беніном. Потім хвороба поширилася на свиноферми в сусідньому штаті Лагос.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: