АЧС у Китаї позначиться на ринках м’яса, кормів і сухої сироватки
Вплив АЧС в Азії матиме далекосяжні наслідки для ринків м’яса.
На цьому наголосив старший економіст інвестиційного департаменту ФАО, керівник проекту технічної допомоги ФАО/ЄБРР Дмитро Приходько.
Так, через АЧС у Китаї вже забили понад 1 млн свиней. Там активно забивають основне поголів’я свиноматок. «А Китай – це 50% глобального поголів’я свиней», – підкреслив він.
З Китаю АЧС поширилася на Лаос, Камбоджу, з’явилися випадки у Монголії. Це – невеликі виробники свинини. За словами Дмитра Приходька, треба зважати на нові випадки АЧС у В’єтнамі. «Ця країна – п’ятий виробник свинини у світі, вона конкурує з Бразилією», – уточнив експерт.
Через епідемію АЧС загальний імпорт м’яса Китаєм у 2019 році може зрости на 19-20%. Зокрема, для свинини – на 26%: з 1,9 млн тонн у 2018 році до 2,4 млн тонн цього року. «Лише за півроку аналітики підвищили прогноз імпорту свинини для Китаю на 0,5 млн тонн», – зауважив Дмитро Приходько.
Зростання імпорту Китаєм м’яса птиці цього року прогнозується на 23%, яловичини – на 15%.
Від АЧС виграють птахівники у всьому світі, бо також зросте імпорт м’яса птиці в Азію – з 6,6 млн тонн минулого року до майже 7 млн тонн у 2019 році.
Ринки кормів теж відчують наслідки поширення АЧС. Зокрема, з листопада 2018 року по березень 2019 року щомісячний імпорт скоротився з більш ніж 8 млн тонн до менш ніж 6 млн тонн, зазначив Дмитро Приходько.
Він додав, що АЧС матиме вплив навіть на ринки сухого молока та сухої сироватки. «Адже китайська галузь свинарства – один із головних споживачів цих продуктів у світі», – пояснив експерт.
Додати коментар