Тваринництво

5 млн черв’яків за добу перероблять близько 10 тонн пташиного посліду

5 млн черв’яків за добу перероблять близько 10 тонн пташиного посліду

Для перероблення пташиного посліду шляхом вермикомпостування потрібна установка для подрібнення наповнювача, буртоукладальник, пристосування для поливу буртів.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Для вирощування черв’яків свіжий послід непридатний через наявність у ньому аміаку та сечової кислоти, тому його спочатку компостують звичайним способом. Вологість дозрілої суміші має бути приблизно 75% за нейтральної кислотності. Оптимальна температура для розвитку черв’яків – близько 22 °С.

У бурти дозрілого посліду завширшки 1,5-2 м і заввишки 20-30 см заселяють червоних каліфорнійських черв’яків у кількості 30-50 тис. шт./м² (близько 4 кг). Для підтримання оптимальної вологості суміш періодично зволожують. Мірою розмноження черв’яків і освоєння ними поживного субстрату періодично додають підготовлений компост шаром  7-10 см. За рік кількість черв’яків може збільшитися в 300-1000 разів.

5 млн черв’яків здатні за добу переробити близько 10 тонн посліду. З 30-40 тонн посліду отримують 3-4 тонни біогумусу – цінного органічного добрива, що містить стимулятори росту рослин і використовується для відновлення природної родючості виснажених ґрунтів, поліпшення їхньої структури.

Біомаса черв’яків – цінний білковий корм. Борошно з черв’яків містить до 70% протеїну, 20% жиру, 6% лізину.

Серед недоліків вермикомпостування – відсутність відповідних засобів механізації та висока собівартість перероблення посліду. Цей спосіб може використовуватися переважно в теплу пору року.

Раніше ми писали про небезпеку від пташиного посліду, не утилізованого вчасно.