Техніка

Завдяки Autonomy connect трактори зможуть працювати автоматизовано

Завдяки Autonomy connect трактори зможуть працювати автоматизовано

Компанії Amazone, Claas та AgXeed зміцнюють свою співпрацю в галузі високоавтоматизованих, автономних сільськогосподарських машин та робочих процесів та оголошують про створення першого у світі альянсу між сільгоспмашинобудівниками.

Про це AgroTimes повідомили фахівці компанії AMAZONE.

Альянс «3A — ADVANCED AUTOMATION & AUTONOMY» покликаний прискорити процеси розробки, стандартизації та виведення на ринок частково і повністю автономних комбінацій «трактор — знаряддя, що агрегатується» за рахунок компетенцій його учасників. Нове об’єднання є відкритим для інших виробників сільськогосподарської техніки.

Технологія, розроблена альянсом 3A, є програмним забезпеченням для планування і виконання робіт, яке раніше було доступне тільки для автономних польових роботів і тепер може використовуватися в поєднанні з модулем AgXeed Box для управління тракторами та знаряддями. Ця технологія вже готова до виведення на ринок і здатна забезпечити від високоавтоматизованого до автономного керування зв’язкою «трактор — знаряддя» залежно від вимог та пакету дооснащення. Це дозволить полегшити та підвищити ефективність сільськогосподарських процесів на всіх етапах, починаючи від планування та закінчуючи їх реалізацією та подальшим аналізом, як для операторів техніки, так і для керівництва агропідприємства.

Першими продуктами, розробленими в об’єднанні 3A, стали Amazone AutoTill для культиваторів, що мульчують, і CLAAS Autonomy connect, які охоплюють весь процес планування і виконання робіт з обробки ґрунту. Ці рішення вже перевірені на практиці.

Сучасні робочі завдання для тракторів і агрегатованих з ними знарядь включають, крім призначених для автоматизованого управління та оптимізації схеми руху в полі ліній A-B або контурів A-B, також, коли це необхідно, карту застосування.

Проект альянсу 3A йде у цьому плані ще далі: він дозволяє здійснювати попереднє планування для оптимізації робочого процесу. У ньому міститься інформація про початкову і кінцеву точку роботи в смузі, місце для розворотної смуги, а також параметри управління знаряддями в конкретній зоні поля.

Таке попереднє планування з урахуванням реальних параметрів машини, таких як характеристики задньої осі навішування та гідравлічних функцій для регулювання глибини обробітку, його інтенсивності дозволяє запрограмувати динамічні зміни налаштування комбінації машин з урахуванням необхідної якості роботи ще до початку її виконання.

Закриті автоматизовані системи, що існували до цього, не передбачали такого планування та контролю подальшого процесу виконання робіт, за винятком розрахунку норм внесення добрив. Завдяки системі Autonomy connect трактори CLAAS у поєднанні з навісними знаряддями можуть виконувати польові роботи в режимі високого рівня автоматизації або автономності. Залежно від рівня оператор може приділяти більше уваги іншим завданням, причому це стосується як польових, а й інших видів робіт. Їхнє планування здійснюється у звичній інформаційній системі CLAAS Farm Management Information System (FMIS) або на порталі AgXeed Portal. Зазначимо, що досі всі наявні підходи до автоматизації процесу обробітку ґрунту обмежувалися лише функціями, що покращують комфорт.

На відміну від них, Autotill для культиваторів Amazone — це рішення, яке безперервно узгоджує процес обробітку ґрунту з даними, що надходять від трактора, і тим самим перебирає функції контролю, які раніше були покладені тільки на оператора.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що Amazone тестує унікальну технологію, створену спільно з Bosch і BASF Digital Farming.