У виборі самохідного обприскувача варто звернути увагу на потужність двигуна
Під час придбання самохідного обприскувача аграрій насамперед орієнтується на його функціональність, місткість баку, ширину захвату штанги й допоміжні системи, що покращують якість обприскування. Потужність двигуна зазвичай відсувається на другий план, адже багатьом здається, що її обов’язково вистачить для будь-яких умов експлуатації. Така думка є помилковою.
Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.
«Жоден виробник не зацікавлений у встановленні двигуна з хорошим запасом потужності, бо це збільшує загальну ціну обприскувача, погіршує його експлуатаційні характеристики через зростання витрат пального (додаткова потужність отримується від згоряння палива у двигуні)», – зауважує видання.
Добре, коли є можливість обирати потужність двигуна відповідно до власних умов. Утім, деякі компанії не надають можливості вибору й постачають самохідні обприскувачі тільки з одним варіантом двигуна. У такому разі варто звернутись за коментарями до реальних користувачів цих машин.
Більшість виробників намагаються забезпечувати свої обприскувачі потужністю на рівні близько 16 к. с. на тонну ваги (повністю заправленої машини).
«Практика показує, що для більшості умов такої потужності цілком достатньо, щоб витримувати задані параметри обробки. Якщо ж рельєф полів надто горбистий, є велика кількість перезволожених ділянок або інші складні місця, варто обирати моделі з меншою місткістю баку й замовляти потужніший двигун. Також слід зауважити на конструкцію трансмісії, бо її робота здатна полегшити завдання прохідності під час руху складними ділянками», – радить видання.
Раніше ми повідомляли, яка потужність трактора потрібна для обробки посівів причіпним обприскувачем.