Техніка

Якої потужності трактора вимагає якісна робота причіпного обприскувача

причіпний обприскувач

Під час вибору причіпного обприскувача важливо врахувати потужність трактора, наявного в господарстві. Щоб розуміти, чи зможе він забезпечити якісну обробку посівів, необхідно знати, що багато причіпних знарядь потребують не лише певної тягової потужності, а ще й певної кількості «коней» для приводу допоміжних агрегатів –  помп, генераторів, активних робочих органів. У деяких випадках ВВП потребує більше кіловат, ніж потрібно для переміщення трактора і знаряддя.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Наприклад, тільки для пересування причіпного обприскувача з баком на 2000 л по рівному сухому ґрунту знадобиться близько 20 к. с. Якщо рельєф нерівний або на полях є бруд або висока трава, потреба у потужності зросте до 45 к. с. І це тільки для переміщення, без вмикання ВВП. Для швидкої роботи також знадобиться додаткова потужність, бо опір коченню суттєво зростає зі збільшенням швидкості», – відзначають у статті.

Дослідження показують, що потреба в потужності для руху зі швидкістю 8 км/год удвічі більша, ніж для руху зі швидкістю 4 км/год.

«Ураховуючи, що нормальна робоча швидкість обприскувачів – у межах 10-20 км/год, потреба в потужності для опору коченню є досить значною», – зауважує видання.

Раніше ми повідомляли, якісне обприскування досягається за збігу кількох важливих умов.