Техніка

За технології no-till витрачається до 20 л/га пального на рік, - досвід

Застосування технології no-till не лише позитивно впливає на здоров’я ґрунту (зменшення ерозії та ущільнень, збільшення рівня гумусу), а й сприяє підвищенню врожайності культур і разом з тим відчутно знижує витрати господаря.  

Про це розповідає директор ТОВ «Мрія» (Київська обл.), кандидат сільськогосподарських наук Михайло Войтовик у своїй колонці AgroTimes.

«Перевагою no-till для господарства є, звісно, економія ресурсів. Наприклад, я використовую до 20 л/га пального на рік, у той час як звичайний фермер 100-120 л/га, а в кого краще технічне оснащення – близько 70 л/га. Так, враховуючи нинішні ціни на пальне, no-till дає нам змогу, якщо не заробити, то принаймні вижити», – відзначає Михайло Войтовик.

Разом з тим за 15 років роботи із застосуванням no-till господарю вдалося збільшити рівень гумусу на своїх ґрунтах на 1,2 %.  

Крім того, досягнули гарної врожайності культур: кукурудза – 10 т/га, соняшник – 3,5 т/га. По пшениці, коли попередником була соя, дійшли до 7 т/га, а коли соняшник виходить 5,5-6 т/га.

«Та маємо одну проблему – ущільнення ґрунту. За технології no-till воно також є, бо на поле виїжджає важка техніка, як от комбайн. Утім, згідно наукових даних, за класичної технології, відбувається 100-відсоткове ущільнення, за no-till – 45%, а от із системами точного землеробства цей показник знижується до 15-18%. Для мінімізації ущільнень ми цьогоріч переходимо на точне землеробство», – додає Михайло Войтовик.

Раніше ми повідомляли, як швидко перейти на технологію no-till.