Техніка

За браку вологи ефективною є ін’єкційна технологія внесення добрив

Аплікатор DRAGON

В умовах нестачі вологи та подорожчання мінеральних добрив, ефективним рішенням у системі живлення рослин є застосування аплікаторів для внесення рідких добрив.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Якісне прикореневе внесення рідких добрив із точним дозуванням забезпечують ґрунтові аплікатори.

Цікаву модель такого знаряддя пропонує український виробник – підприємство «РОПА-Україна». Його фахівці спроектували аплікатор DRAGON.

Наразі є кілька модифікацій Dragon – із робочою шириною від 6 до 18 м. Це машини з потужною рамою, на яку встановлено бак на 6000 л із неіржавної сталі. Аплікатор працює на глибину до 9 см із нормою виливу від 70 до 300 л/га.

дозувальне ін’єкційне колесо з форсунками від «РОПА Україна»

Моделі DRAGON вирізняються унікальною технологією закладання рідких добрив у ґрунт, так званою ін’єкційною. Вона передбачає наявність дуже специфічних зубів у конструкції агрегату. Робочий орган моделі Dragon Spike – це, по суті, диск із 12 «голками» на ободі. Кожна голка-форсунка за оберт диска впорскує порцію добрив у ґрунт – у середньому через кожні 16 см. Глибина такого внесення варіюється в діапазоні від 6 до 9 см.

Тобто робочі органи не боронують ґрунт і не горнуть гребені. Процес унесення добрив для кореневої системи рослин здійснюється дуже плавно. Водночас верхній шар ґрунту насичується елементами живлення, що стають відразу ж доступними для рослин.

Раніше ми повідомляли, як спосіб внесення добрив упливає на урожайність культур.