Техніка

За автоматичного притискного зусилля врожайність кукурудзи зросла на 1 т/га

На полігоні аграрних інновацій Digital Field підсумували Fendt Momentum Crop Tour – 2021, у ході якого досліджували вплив якості висіву на врожайність кукурудзи. Найбільш цікаві результати отримали на ділянках, де порівнювали вплив різного притискного зусилля сівалки точного висіву Fendt Momentum.

Про це розповіли в ході прес-туру на Digital Field.

За недостатнього притискного зусилля зерно не було закладено на потрібну глибину, що спричинило формування нерозгалуженої кореневої системи з більшістю товстих коренів. За надмірного зусилля й закладання в надто щільний ґрунт, зерно витратило багато енергії для проростання й не мало її у достатній кількості для подальшого розвитку. До того ж коренева система не змогла дістатися вологи й розгалужувалася лише в горизонтальній площині, утворюючи повітряні корені. А от за автоматичного притискного зусилля площа кореневої системи помітно зросла, з’явилось багато дрібних корінців. Це сприяє кращому утриманню рослини в ґрунті та значно більшому об’єму живлення.

Зліва – рослина з ділянки, де застосували автоматичне притискне зусилля, справа – надлишкове

Так, із застосуванням системи автоматичного притискного зусилля Auto DF отримали врожайність на рівні 10,1 т/га, за недостатнього зусилля Low DF – 9,4 т/га, за надлишкового High DF – 9,1 т/га.

«На перший погляд, різниця не дуже велика, однак якщо врахувати збільшення врожайності на 1/га в масштабах поля площею, наприклад 1000 га, то отримаємо близько $250 тис. додаткового прибутку, що повертає вартість сівалку всього за один сезон. Таким чином система автоматичного притискного зусилля, що встановлена на сівалці Fendt Momentum, підтверджує свою високу ефективність і економічну доцільність», – відзначив директор із маркетингу корпорації AGCO у Східній Європі Антон Костирко.

Сівалка точного висіву Fendt Momentum

Нагадаємо, Fendt розширив можливості сівалки точного висіву MOMENTUM.