Як уникнути проблем під час приготування бакових сумішей
Обприскування – це складний відповідальний процес, що вимагає знань і уваги до всіх тонкощів технологічної операції: потрібно дбати про техніку безпеки, правила приготування робочого розчину та налаштування обприскувача.
Експерти BERTHOUD підготували низку рекомендацій щодо ефективного захисту посівів. Про це повідомляє прес-служба BERTHOUD Ukraine на своїй Фейсбук-сторінці.
«Причиною несумісності препаратів у багатокомпонентних сумішах є взаємодія допоміжних інгредієнтів у пестицидних формуляціях (загусників, ад’ювантів, піногасників, стабілізаторів, розчинників тощо), а не активних інгредієнтів. Більше продуктів у баку – більша ймовірність проблем. Не ухвалюйте рішення про нову суміш під час заливу препаратів у бак. Навіть якщо ви успішно використовували ці продукти раніше, виробники змінюють рецептури без попередження. Плануйте, перевіряйте сумісність препаратів завчасно», – відзначають у публікації.
Важливо звертати увагу на етикетки пестицидів. Завжди потрібно дотримуватись регламентів застосування, навіть якщо це суперечить практиці. Доцільним буде зайти на сайт виробника препаратів.
Додаючи препарати до суміші, необхідно пам’ятати про такі правила:
- Змішувати препарати в правильній послідовності.
- Бакова суміш має бути використана протягом 12 годин.
- Кожний наступний компонент суміші додавати тільки після повного перемішування попереднього.
- Контролювати жорсткість та рН води та реакцію готової бакової суміші.
«Консультуйтеся. Ви – не перший, хто розглядає можливість певної бакової суміші. Вчіться на досвіді інших. Консультуйтеся з представниками хімічних компаній. Вони знають свої продукти найкраще й бажають вам успіху. Отримайте неупереджену думку в незалежних інститутах. Зверніться за допомогою до професійного консультанта. Просіть рекомендації щодо бакових сумішей у письмовій формі, бо якщо щось піде не так, то відповідальність стає проблемою. Будьте обережні з порадами, отриманими від “диванних спеціалістів”. Завжди проводьте особисті тести на фізичну сумісність у окремій невеликій ємності», – додають у публікації.
Нагадаємо, фахівці дали рекомендації щодо захисту соняшнику від хвороб.