Як правильно працювати з пожнивними рештками
Фахівці радять відмовитися від спалювання пожнивних решток, оскільки це знищує корисну біоту ґрунту. Натомість правильне подрібнення, оптимальний розподіл і перемішування рослинних залишків з ґрунтом покращує його стан.
Про це розповідають у «АІКО ГРУП».
Передусім пожнивні рештки потрібно подрібнити так, аби довжина переважної більшості з них становила 5-10 см. Потім рівномірно розподілити їх полем і перемішати з ґрунтом у шарі завглибшки 10-15 см залежно від гранулометричного складу.
«Рослинні рештки можуть розкладати як аеробні, так і анаеробні мікроорганізми. Тільки в першому випадку відбуватиметься мінералізація, а в другому – гниття. Якщо загорнемо рештки на глибину до 30 см, то продукуватиметься більша кількість розчинних органічних сполук, які депресивно впливатимуть на наступну культуру, менше утвориться поживних для рослин речовин та й загалом процеси розкладання відбуватимуться повільніше. Тому рослинні рештки краще глибоко не заганяти, тим паче якщо ґрунт – важкий. Один зі способів ефективного керування пожнивними рештками – технологія strip-till», – зазначають у публікації.
Раніше ми повідомляли, мульчування пожнивних решток кукурудзи зменшить кількість шкідників.