Агрономія
Головне:
Агрономія

Кукурудза в монокультурі вимагає ретельнішого подрібнення решток

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Точне розміщення насіння є критично важливим для отримання рівномірного міжряддя і сходів при вирощуванні кукурудзи у монокультурі, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За такого вирощування кукурудзи залишається велика кількість рослинних решток, які навіть за умови якісного подрібнення все одно заважають роботі посівної техніки.

Тому не слід установлювати розсікальні диски сошників під більшим кутом. Їх слід відрегулювати так, щоб вони прогортали тільки рослинні рештки, а не ґрунт.

Великі обсяги решток можуть змінити продуктивність сівалки, а отже, потрібно як слід її налаштувати й переконатись, що функції відкривання й закривання борозни добре працюють.

Крім того, кукурудза після себе лишає від 8 до 12 т/га пожнивних решток, які розкладаються повільніше, ніж рештки соняшнику, ріпаку, зернових й інших культур.

Збираючи врожай, слід переконатися, що рештки кукурудзи добре подрібнені й рівномірно розподілені по всій ширині збирання.

Нагадаємо, «Агропродсервіс» зібрав рекордний урожай кукурудзи у 2020 році. Як повідомлялося, за вирощування кукурудзи в монокультурі ґрунт прогрівається повільніше. Також було названо найбільш придатні ґрунти для вирощування кукурудзи у монокультурі.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ