Техніка

Пожнивні рештки кукурудзи є корисними для ґрунту за певних умов

Чимало агрономів остерігаються змішувати стерню кукурудзи з ґрунтом, особливо за посушливих умов. Річ у тім, що для її нормального розкладання необхідні волога та азот. І те, й інше рештки витягнуть із землі моментально, добре не розклавшись. Тому недостатня увага до цього нюансу може спричинити неприємну ситуацію, що негативно позначиться на врожайності наступної культури.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі агрогрупи «Агрейн».

«З іншого боку, пожнивні рештки кукурудзи – це не менш, аніж 10 т/га багатого на поживні речовини, особливо на калій, органічного добрива. Враховуючи, що тваринницького гною через його дефіцит і високу вартість майже ніхто не вносить, то нормальне засвоєння стерні кукурудзи буде вельми корисним для ґрунтів. В ідеалі це збагатить мінеральний склад, підвищить вологоутримувальні властивості ґрунту», – запевняє головний інженер агрогрупи «Агрейн» Михайло Шкатула.

Одним із найбільш важливих елементів технології у цьому випадку є вибір правильного ґрунтообробного агрегату із можливістю якісного подрібнення грубих стебел рослин.

Обробіток стерні кукурудзи за допомогою дискової борони Lemken Rubin

«Для подрібнення, змішування з ґрунтом і рівномірного розподілення кукурудзяних решток по полю, ми застосовуємо дискову борону Lemken Rubin, – розповідає Михайло Шкатула. – Великий плюс цієї борони – ії диски. Вони в ряді розходяться від центру. Завдяки такій конструкції дуже рівномірно перемішується ґрунт. Для нас це особливо актуально, бо маємо нерівне поле, і звичайні борони відкидали землю, а на ямах уже не могли її дістати. Крім того, опорні колеса з рамою унеможливлюють «розгойдування» борони та полегшують роботу на схилах. Взагалі цією технікою можна здійснювати багато ґрунтообробних операцій».

Раніше в «Агрейн» розповідали, як краще коригувати обробіток після різних попередників.