Техніка

AMAZONE представляє універсальний інструмент для ультраповерхневого обробітку

Універсальний агрегат TopCut для землеробства відповідно до кліматичних умов

Компанія AMAZONE запустила проєкт розробки TopCut, щоб задовольнити зростаючу потребу в ультраповерхневому обробітку ґрунту. Його завданням є розробка оптимальної комбінації інструментів для виконання цієї операції.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі ДП «Амазоне-Україна».

У роботі над проєктом врахували:

  • Необхідність зрізання та подрібнення органічного матеріалу, щоб сприяти процесу мінералізації.
  • Потребу в максимально поверхневій обробці, щоб не заривати насіння й зменшити випаровування вологи.
  • Ідеальне копіювання рельєфу робочими органами як обов’язкову умову.
  • Можливість розподілення соломи.
  • Необхідність гарного зворотного ущільнення за посушливих умов.

Для задоволення всіх цих вимог на різних культурах потрібне знаряддя, що залежно від технологічних вимог фермерського господарства, може працювати з різними робочими органами. Саме таким є рішення TopCut 12000-2. Уперше цей інструмент із робочою шириною 12 м і набором інструментів вийшов на польові випробування влітку 2021 року.

Поряд із класичним застосуванням після ріпаку, проміжних культур або соняшнику, де за оптимальних умов вологості ґрунту використовується комбінація подвійного ножового котка з бороною чи котком, важливо було розробити інструменти, що за посушливих умов і по стерні зернових формували дрібні грудки для оптимальних умов проростання.

TopCut складається з трьох послідовних сегментів робочих органів, що можуть бути укомплектовані відповідно до потреб і вимог клієнта. Таким чином, як передні інструменти можуть бути використані одинарний ножовий коток, вирівнювач Crushboard або рифлений диск.

На основному сегменті інструментів працює подвійний ножовий коток. Альтернативно тут можуть використовуватись також подвійні рифлені диски або комбінація рифленого диска та ножового котка. Крім того, на етапі випробувань наразі перебувають різні лопаткові та зірчасті диски. Рифлені, лопаткові та зірчасті диски обробляють ґрунт мінімально, але разом з тим забезпечують мілку структуру ґрунту.

За посушливих умов буде перевагою, якщо злегка оброблений ґрунт знову притиснути. Для цього є змога використовувати TopCut з котком, наприклад, KWM 650. Перед котком можна запускати однорядну борону. Як альтернативу котку можна також встановити трирядну пружинну борону для соломи – це забезпечує подальший розподіл соломи та витрушує насіння з соломи, стручків або колосків.

TopCut 12000-2 у 2021/2022 році був задіяний з різними комбінаціями робочих органів у кількох сільськогосподарських підприємствах за різних умов. Крім того, спільно з Університетом Бернбург, проводився польовий дослід по стерні ріпаку й пшениці для оцінки комбінацій робочих органів щодо стимулювання проростання, ефекту подрібнення, глибини обробки та інших параметрів.

У майбутньому буде запропоновано різноманіття можливостей комбінування робочих органів

Отримані результати підтверджують переваги TopCut:

  • Ультраповерхневий обробіток ґрунту з високою часткою дрібнозему для ідеальних умов проростання, зокрема, по стерні зернових.
  • Значне зменшення випаровування вологи, порівняно з іншими технологіями.
  • Оптимальне зворотне ущільнення для надійного проростання.
  • Ідеальний ефект зрізання стерні ріпаку, соняшнику та кукурудзи та проміжних культур.
  • Висока продуктивність за низької витрати пального.

Наступні екземпляри агрегату будуть використовуватися для вивчення відгуків та досвіду використання за різних умов, різних комбінацій робочих органів, на різних підприємствах, а також у рамках демо-турів.