Техніка
Головне:
Техніка

Як повинна працювати сівалка з механічним приводом

Зернова сівалка з механічним приводом популярна в багатьох господарствах через низьку ціну й простоту конструкції. Втім, для ефективності сівби вона повинна відповідати певним критеріям.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Насамперед потрібно правильно підготувати поле до сівби: ґрунт має бути підготовлений відповідно до агротехнічних вимог у цій кліматичній зоні; висота й глибина гребенів і борозен не повинна перевищувати 4 см середньої поверхні поля; поле не повинно містити каміння, грудок і рослинних решток завдовжки понад 5 см; вологість ґрунту має становити 15–20%; твердість ґрунту — не перевищувати 3,5 МПа», – зазначають у статті.

До сівалок з механічним приводом також висувають певні вимоги. Зокрема, висівний апарат повинен працювати з різними культурами й забезпечувати встановлену норму висіву. Можлива розбіжність становить 2%.

«Нерівномірність висіву на окремих апаратах не має перевищувати 3% для зернових культур, а для бобових — 4%. Сівалка не повинна пошкоджувати посівний матеріал. Після проходу сівалки поверхня поля має бути рівною, з  перепадами не більше як 3 см. Наявність не загорненого насіння на поверхні поля не допускається», – додають у публікації.

Нагадаємо, нова механічна сівалка Kuhn Sitera 3030 орієнтується на точність сівби. Раніше повідомлялося, глибина загортання насіння соняшнику понад 5 см вимагає збільшення норми висіву.

Журнали