Техніка

Як сівалка допоможе отримувати врожайність озимої пшениці на рівні 8 т/га

Щоб мати врожайність озимої пшениці на рівні 8 т/га, необхідно покращити певні агрономічні заходи та застосувати правильну сівалку. При цьому врахувати вплив відхилення від заданої глибини сівби на польову схожість насіння.

Про це The Ukrainian Farmer розповів Володимир Мірненко, експерт з технологічної підтримки «Пьотінгер Україна».

«Аграріям варто раціональніше підходити до вибору посівного матеріалу, розрахування норм висіву та сівалки. Зокрема, від сівалки залежить польова схожість і коефіцієнт продуктивного кущення», – зазначає Володимир Мірненко.

Так, за його словами в «Пьотінгер Україна» провели дослідження, у якому простежили тенденцію: щоб отримати польову схожість вищу за 90%, глибина висіву не мала відрізнятися від заданої більш ніж на 0,5 см (за 1 см і більше – польова схожість падала до 85%). За нерівномірного розподілу насінин і завищеній нормі висіву з’являються пучки, що спричиняє конкуренцію між рослинами та менше кущення.

Відтак, щоб стабільно мати врожайність озимої пшениці на рівні 8 т/га, потрібно оцінити польову схожість і коєфіцієнт продуктивного кущення сівалки господарства, розрахувати правильну норму висіву (для більшості господарств це означає знизити норму на 20-50%) і підживлювати по мерзло-талому ґрунту тільки недокущені посіви.

Нагадаємо, на якість зерна озимої пшениці суттєво впливає калій. Раніше повідомлялося, як на врожайність озимої пшениці впливають попередники.