Агрономія

Які переваги сортів та гібридів ріпаку

Вибір сорту чи гібрида ріпаку на сьогодні має паритетний характер і, не аналізуючи шлях його отримання, можна сказати, що обидва варіанти мають низку своїх переваг, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Щодо сортового, то він характеризується більшими межами стійкості та високим умістом олії, а також нижчою собівартістю, бо ще є можливість отримати власний якісний посівний матеріал. Щодо гібрида, то особливістю його вибору є можливість підібрати відповідно до стійкості відносно конкретного чинника впливу (погодних чи ґрунтових умов, регіону вирощування, рівня вологозабезпеченості).

«Для деяких гібридів характерним є підвищена кущистість, що є досить важливим за умови зріджених посівів, і вищий потенціал урожайності. Тож рекомендувати, що краще – сорт чи гібрид – однозначно не можна, бо потрібно зважати на ґрунтово-кліматичні умови», – зазначила Марія Августинович (Інститут живлення рослин).

Також новітні гібриди мають високий рівень гнучкості до строків сівби, а озимі ще і пластичність до умов входження в зиму. Рослини розвиваються неінтенсивно, але разом із тим формують потужну кореневу систему, що і дає змогу плавно ввійти в зиму.

Посіви, які переросли восени, мають низьку ймовірність перезимівлі, що призведе до втрати досить великої частки врожаю. Якщо ж гібрид підібрано чітко до умов вирощування й він отримав достатній рівень живлення, навіть за умови поганої перезимівлі він зможе компенсувати рослини, що загинули високим ступенем кущення та хорошим рівнем відновлення весняної вегетації.

Нагадаємо, на думку директора ПП НВФ «Тирас» Володимира Тишковського, вирощування гібридів ріпаку F2 недоцільне.