Техніка

Рентабельність вирощування просапних культур значно підвищується із застосуванням ґрунтообробної техніки від BEDNAR

Точно по міжряддю

Точно по міжряддю

Рентабельність вирощування просапних культур значно підвищується із застосуванням ґрунтообробної техніки від BEDNAR.

Сучасні реалії вимагають від господарів економії ресурсів і водночас підвищення ефективності операцій. Компанія BEDNAR завжди оперативно реагує на актуальні потреби аграріїв, розробляючи високопродуктивну техніку з дбайливим ставленням до ґрунту й культур. Виробник оснащує свої агрегати інноваційними системами для максимальної точності роботи, дбає про зручність техніки в експлуатації. Своєю чергою, аграрії зазначають адаптованість знарядь до українських полів. Зокрема, вони розповіли нашому виданню про свій досвід роботи з міжрядним культиватором Row-Master.

Володимир Регер

 «Замість чотирьох старих культиваторів тепер треба тільки один Row-Master»

Володимир РЕГЕР, директор і власник ПП «Агрофірма «Прогрес» (Дніпропетровська обл.)

— Ми обробляємо дві тисячі гектарів за класичною технологією. Вирощуємо пшеницю, ячмінь, ріпак, соняшник і кукурудзу. Наразі виконуємо міжрядний обробіток соняшнику разом з унесенням ґрунтових гербіцидів. Для прополювання потребували нового агрегата, хотіли саме імпортний. Знайомий порадив міжрядний культиватор Row-Master від BEDNAR. Я побачив його у роботі й вирішив придбати. За два роки агрегат обробив близько тисячі гектарів наших угідь. За сезон напрацювання становить близько п’ятисот гектарів, залежно від ґрунтово-кліматичної ситуації в полі. Та хочу сказати, що це для нього дрібниці. Агрегат може значно більше.

Основне завдання, яке ставимо для нього, — знищення бур’янів на посівах соняшнику. Раніше це виконували чотири культиватори КРН. Вони працювали зі швидкістю близько 3 км/год, і це була катастрофа. Восьмирядні знаряддя постійно зміщувалися, через що пошкоджували культуру. А Row-Master має спеціальний захисний диск, який можна відрегулювати, встановивши бажану відстань до рядка. Це також запобігає загортанню культур, за будь-якої їх висоти. Ми працюємо у фазу розвитку до 7-го листка.

Треба зазначити, що культиватор Row-Master має кліренс 80 см, що забезпечує високу продуктивність навіть на прополюванні високорослих рослин, не пошкоджуючи їх.

Культиватор якісно обробляє міжряддя. Завдяки тому, що лапи менші, не утворюються грудки й краще розпушується ґрунт. Це набагато краще, ніж одна велика лапа, що рве землю. Так культиватор зі швидкістю 10 км/год спокійно обробляє одразу 12 рядків. Агрегатуємо його з 150-сильним трактором John Deere 6930. За світловий день прополюємо близько 70 га. І тепер замість чотирьох працівників потрібен усього один для проведення цієї операції. Таким чином, придбання Row-Master значно спростило організацію роботи.

Агрегат Row-Master в роботі

Високу точність обробітку забезпечує камера, якою оснащено культиватор. Її можна налаштувати відповідно до своїх умов  — вона відрізнятиме культурну рослину від бур’янів за кольорами, що також запобігає пошкодженню культури.

З переваг хочу також зазначити компактність культиватора в транспортному положенні, завдяки чому зручно пересуватися дорогами загального призначення, не порушуючи відповідні стандарти.

З уведенням агрегата в експлуатацію взагалі не було проблем. Доставив його в господарство дилер «НФМ-АГРО». Представники компанії BEDNAR все показали й налаштували. Відчувається європейський підхід, усе дуже зрозуміло. На інструктаж витратили близько 20 хвилин. В обслуговуванні немає нічого складного, доступ до всього зручний. За час користування культиватором замінили тільки один підшипник за гарантією, а так усе добре.

Це перший агрегат, який ми придбали у BEDNAR. Завдяки Row-Master я дізнався, що є такий виробник, і відкрив для себе багато цікавого в модельному ряді компанії. До того ж техніка адаптована до умов нашого регіону. Тому придивляємось до інших агрегатів виробника, зокрема для внесення добрив. Це досить молода компанія й особливо подобається те, що у виробника є сучасні рішення для актуальних потреб господарств. Разом із тим знаряддя сприяють утриманню вологи й більш ощадно працюють із ґрунтом.

 «Перевагою Row-Master є система автоматичного контролю рядка»

Сергій Грушка

Сергій ГРУШКА, комерційний директор СФГ «Гвіса» і ПП «Поліна» (Кіровоградська обл.)

— На угіддях, загальною площею близько 4 тис. гектарів, вирощуємо озиму пшеницю, озимий ріпак, соняшник, кукурудзу та сою. Цього сезону трохи збільшили посівні площі під озимою пшеницею (+20%) й соняшником (+10%). Натомість дещо зменшили під кукурудзою (–15%) та соєю (–15%). Працюємо за традиційною системою обробітку на піщаних ґрунтах.

Нещодавно придбали 12-рядний культиватор Row-Master від BEDNAR. Посіви кукурудзи та соняшнику в нас не дуже засмічені, тому наразі практикуємо тільки механічний обробіток. Поки що хочемо вивчити агрегат, а наступного року будемо думати про додаткове оснащення знаряддя для одночасного внесення добрив.

Раніше ми виконували міжрядний обробіток трьома культиваторами КРН. Працювали тільки по соняшнику, на кукурудзі особливого ефекту не бачили. Але з Row-Master для експерименту пропололи вже близько 200 га кукурудзи. Загалом за сезон плануємо обробити не менше 1 тис. гектарів. Усе залежатиме від ґрунтових умов і погоди: за наявності вітру утворюється багато пилу, і камера погано розрізняє рядки. Доводиться зменшувати робочу швидкість руху. Коли вітер не заважає, можна працювати зі швидкістю до 15 км/год. За світловий день встигаємо обробити близько 70 га.

Агрегатуємо культиватор із трактором John Deere 8345R потужністю 345 к. с. Для цього знаряддя це надто сильний трактор, але виходили з того, що мали в наявності. Зважаючи на рельєф і можливість установлення бункерів для добрив, я думаю, достатньо потужності у 200 к. с. З нашим трактором наразі витрачаємо близько 4 л/га.

Результат роботи міжрядного культиватора Row-Master

Щодо зручності обслуговування, то з нашими старими культиваторами годі й порівнювати. Оскільки рослина росте, то час від часу агрегат треба регулювати. Із КРН усе потрібно було крутити за допомогою ключів, до того ж деталі часто ржавіли й не відкручувались. А це все дорогоцінний час. З Row-Master все дуже просто й швидко. Крім того, він значно полегшив життя механізатору. Соняшник потрібно прополювати саме у спеку, а з новим культиватором ця операція виконується набагато швидше.

Вирішили придбати саме цей агрегат, коли побачили його в сусідньому господарстві на демопоказі. І хоча на ринку є конкуренти BEDNAR у міжрядному обробітку, але зупинились на цьому культиваторі. На мою думку, він конструктивно простіший. Міжряддя можна змінювати від 45 до 80 см. Додатковою перевагою є система контролю рядка з камерою та монітором. Для підвищення продуктивності роботи плануємо встановити ще одну камеру.

В експлуатацію агрегат ввели сервісні працівники «НФМ-АГРО» разом із регіональним представником виробника. Протягом дня допомогли все налаштувати. Загалом враження від роботи із BEDNAR у нас позитивні. Зацікавили й інші ґрунтообробні агрегати виробника. Та змінювати технологію плануємо поступово, досліджуючи різні системи спочатку на невеликих ділянках поля.

За детальною інформацією звертайтесь  до представників компанії  ТОВ «НФМ АГРО» – 067 588 88 80

Інші статті в цьому журналі
The Ukrainian Farmer
The Ukrainian Farmer
The Ukrainian Farmer
6
Статті з журналу:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ