Техніка
Головне:
Техніка

Внесення ЗЗР дронами потрібно планувати завчасно, - фахівець

Внесення ЗЗР дронами доцільно резервувати на початку сезону, оскільки пізніше ціна на послугу може підвищитись утричі. Втім, таку ситуацію пояснюють несформованістю ринку дронів в Україні.

Про це у ході конференції «Дрони, роботи і гроші» зазначив співзасновник інтегратора безпілотних технологій DroneUA на ринку України Валерій Яковенко.

«Сьогодні ринок дронів для обприскування не сформований навіть на 1%. Через це ціна на послугу подекуди надто висока. Торік середня ринкова ціна була біля 315 грн/га. Втім, якщо ви ягідник і вам потрібно здійснити обприскування на 1-2 га, то це коштуватиме вам дуже дорого, бо десь 9-10 тис. грн потрібно для виїзду обладнання», – зазначає фахівець.

Разом з тим він зауважує, у майбутньому ціна за обприскування дронами має бути на рівні із класичною наземною технікою.

«Ми повинні вигравати за рахунок переваг дронів. У класичному землеробстві – це відсутність технологічних колій, у садівництві – економія пестицидів», – додає Валерій Яковенко.

Також він радить завчасно планувати обприскування полів дронами, звертаючи увагу на площу обробки, компанію, що надаватиме послуги та обладнання.

«Якщо ви хочете обприскувати від 100 га і вище, то на початку сезону ціна становить близько 250-280 грн/га. Якщо ж ви не будете завчасно резервувати бригаду, то в розпал сезону, зокрема, у серпні-вересні, ціна може підстрибнути до 500, а то й до 1000 грн/га», – відзначає фахівець.

Нагадаємо, внесення ЗЗР дронами економить ресурси. Раніше повідомлялося, наземний дрон для обприскування здійснює забір рідини без людської участі.

Журнали