Внесення ЗЗР дронами економить ресурси
Внесення ЗЗР дронами по листу є більш економічним у порівнянні з наземною технікою. Крім того, дрони вирізняються екологічністю, мобільністю, а краплі не потрапляють за межі поля.
Про це зазначив директор компанії «ІТ КІТ» Владислав Юсім у ході конференції «Сотка за 60 секунд. Дрони для внесення ЗЗР».
«Дрон летить низько над культурами і препарат потрапляє лише на потрібне нам поле. Також за допомогою програмного забезпечення можна коригувати траєкторію падіння крапель відповідно до напрямку вітру. А малий розмір крапель (150-200 µ) дозволяє рослині засвоїти препарат практично на 100%», – зазначає Владислав Юсим.
Натомість, наземна техніка, за його словами, вносить препарат із краплями розміром від 100 до 500 µ, що призводить до втрати засобу на рівні 30%.
«Дрон є екологічно чистим, оскільки працює на акумуляторах, і мобільним. Після дощу його можна просто витягнути із багажнику і він одразу буде працювати. А от наземну техніку так швидко не організуєш. І з нею важко потрапити у 2-3-годинне вікно між дощами», – додає директор компанії.
Так, він зауважує, що внесення ЗЗР дронами особливо актуальне після дощу, адже традиційні обприскувачі можуть залишати сильно витоптані колії.
Нагадаємо, вітчизняний агродрон Flying tractor удобрив по листу ягідну плантацію. Разом з тим «Агроінновація» на Київщині вносить ЗЗР на посіви кукурудзи квадрокоптером.