Відсутність розпушування ґрунту провокує викид в атмосферу шкідливого газу
Протягом останніх років сформувалося хибне уявлення про вплив технології обробітку ґрунту на утримання та накопичення гумусу. Зокрема, наразі стало зрозумілим – застосування технологій мінімального та нульового обробітку ґрунту не підвищує вміст гумусу у ґрунті. Натомість, це спричиняє викид у атмосферу шкідливого газу.
Про це розповідають у прес-службі компанії Kverneland.
У ході більш, ніж 100 польових досліджень, що провели в Німеччині для аналізу всього ґрунтового покриву, університет Тюнен дійшов висновку: за зниження інтенсивності обробітку ґрунту знижується й накопичення вуглецю у ґрунті. Та багато полів показали навіть зменшення вмісту гумусу.
«Гумус утворюється з рослинних залишків, а також з органічних добрив, таких як гній або гноївка. Така маса зазвичай надходить на поверхню ґрунту. Без повного загортання в ґрунт новостворений гумус залишається у верхньому шарі й слабко фіксується у ньому. Додатковий негативний ефект: за відсутності розпушування ґрунту підвищується ймовірність розкладання азоту мікробами, що призводить до підвищення викиду оксиду азоту (N20) в атмосферу. Цей газ у 300 разів шкідливіший для клімату, ніж CO2», – пояснює доктор Аксель Дон (Університет Тюнен).
Нагадаємо, дослідили інтенсивність викидів CO₂ з ґрунту після використання різних знарядь.