Техніка

В «Агрейн» поділилися ефективним методом інсектицидного захисту кукурудзи

Найбільш поширеними шкідниками в посівах кукурудзи є кукурудзяний стебловий метелик і бавовникова совка. Личинки цих шкідників пошкоджують стебла, листя, волоть, качани та зерно кукурудзи. Крім того, пошкоджені рослини стають вразливими до інфікування хворобами. Щоб цього уникнути, варто забезпечити надійний інсектицидний захист посівів.

Про це зауважують у прес-службі агрогрупи «Агрейн».

«Ефект від використання інсектицидів залежить від точного визначення строків обробок. За нашими дослідженнями, найвищий він тоді, коли препарати вносились під час проникнення перших гусениць у стебла, тобто через кілька тижнів після початку льоту метелика або під час масового його льоту. Цей строк доцільно встановлювати за допомогою феромонних пасток або світлопасток. Занадто рання обробка інсектицидами неефективна», – відзначає заступник головного агронома агрогрупи «Агрейн» Тарас Корнієнко.

Обробка кукурудзи інсектицидами в «Агрейн» виконують обприскувачами з високим кліренсом, що дозволяє адаптовуватись до різних фаз росту рослин.

«Оскільки під час внесення інсектицидів рослини кукурудзи зазвичай сягають заввишки 1 м, для зменшення пошкоджень рослин використовуємо обприскувачі широкого робочого захвату, як-от Amazone Pantera 4503-H. Техніка себе зарекомендувала як надзвичайно проста та надійна, водночас має високу продуктивність. У середньому обробляє до 500 га за добу, що значно перевищує продуктивність експлуатованих обприскувачів інших моделей. Обприскування переважно здійснюємо у вечірній і нічний час, коли рослини кукурудзи гнучкіші», – додає Тарас Корнієнко.

Нагадаємо, самохідний обприскувач Pantera обладнали новим шасі.