Техніка

Українські фермери консультують європейські компанії щодо агродронів

Українські фермери консультують європейські компанії щодо агродронів

Два агродрони, що обробляють 1000 га за один тиждень, забезпечують додатковий урожай понад 200 тонн, що дорівнює $50 тис додаткового доходу. Разом зі зменшенням витрат на $15 тис сумарний економічний ефект сягає $65 тис.

Про це йдеться у повідомленні компанії DroneUA у фейсбуці.

Зазначено, що надалі проникнення робототехніки в агропроцеси буде посилюватись, що дозволить підвищити продуктивність. Дрони стають повноцінною альтернативою традиційним технічним засобам і навіть більше: їх застосування дає змогу заощаджувати кошти та більш раціонально використовувати ресурси. Крім того, ефективність операцій і врожайність культур збільшуються.

За останніх 3 роки дрони здійснили історичну трансформацію у агрогалузі – тепер це не лише інструмент для збору даних і моніторингу полів, безпілотники перетворились у ефективне рішення, що змінює стан посівів, удосконалює систему живлення та захисту культур.

«Сьогодні досвід українських аграріїв з упровадження інноваційних рішень дозволяє щотижня консультувати європейські компанії щодо ефективної інтеграції робототехніки у сільське господарство», – йдеться у повідомленні.

Наразі відомо, що застосування дронів-обприскувачів на 1000 га забезпечує економію: 200 тонн води, 5,5 тис літрів пального та 30% ЗЗР.

Крім того, розробка минулого року – платформа FarmFleet дозволяє вітчизняному ринку з надання сервісних послуг дронами-обприскувачами вийти за межі України й поширити свій досвід на інші країни.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що потенціал залучення робототехніки в агро у 2023 році зростатиме.