Техніка

У Бразилії розробили систему інтелектуальних пасток для шкідників

Розумні пастки Tarvos підраховують кількість метеликів

Бразильська агротехнічна компанія Tarvos розробила інтелектуальні станції для моніторингу зараження шкідниками таких культур, як соя, кукурудза й бавовна. Випробування на 23 фермах продемонстрували економію ресурсів і запобігання втрат.

Про це повідомляє Future Farming.

Зазначають, що перше комерційне випробування системи Tarvos LD провели на 50 000 га сої та бавовни на 23 фермах у Бразилії.

«У боротьбі зі шкідниками Spodoptera frugiperda результати показують зменшення витрат на пестициди мінімум на 20%. Tarvos планує покрити 200 тис. га в сезоні 2021/2022», – розповідає співзасновник Tarvos Андрій Греспен.

Система моніторингу Tarvos LD оснащена камерами, що відстежують зараження міллю (доросла стадія гусениці) 24 години на добу.

Сама станція обробляє зображення з камери за допомогою програмного забезпечення Tarvos View, що використовує штучний інтелект для підрахунку й класифікації комах. Результати відправляються через супутник на веб-платформу щоранку. Мережа супутників робить дані доступними по всій Латинській Америці. Фермери можуть отримати доступ до даних через стільниковий телефон або планшет.

Ця технологія дозволяє відстежувати такі види гусениць, як Spodoptera, Helicoverpa armigera і Chrysodeixis includens. Ці шкідники спричиняють щорічні втрати врожаю в усьому світі в розмірі $ 5 млрд.

Раніше повідомлялося, літ шкідників можна спрогнозувати за тиждень.