Агрономія

Як обмежити шкідливість совок у час яйцекладки

Обмежити шкідливість совок у час яйцекладки можна застосуванням «совочної» (вирощеної на яйцях совок, а не тільки молей) форми трихограми, яку випускають на початку та в кінці масового відкладання метеликами яєць.

Про це пише аналітик з питань захисту рослин Ірина Мирна у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer.

«За ЕПШ листогризучих совок (2 гусениці/м²) захищають посіви через обприскування дозволеними інсектицидами. З біологічних заходів захисту посівів від совок за наявності хоча б 1 яйце/м² застосовують випуск яйцеїда-трихограми», – зазначила фахівець.

Трихограма знищує шкідників на стадії яйця, тому випускати її потрібно своєчасно. Паразитованi яйця живителя можна розкладати у будь-який час. На стадії імаго трихограму випускають уранці або ввечері, коли вона найактивніша.

Перший випуск проводять на початку яйцекладки шкідника, другий – у період масової яйцекладки, наступні (за розтягнутої яйцекладки) через 5-7 днів після другого.

Проти листогризучих совок на овочевих культурах, цукрових буряках, зернобобових, багаторічних травах перший випуск становить 20 тис. самок трихограми на 1 га, під час другого-третього випусків – з розрахунку одна самиця трихограми на 20 яєць шкідника.

Нагадаємо, шкідливість бавовникової совки у Степу зросла до рівня колорадського жука.