Агрономія

Літ шкідників можна спрогнозувати за тиждень

Іноваційна платформа Arc™ farm intelligence дозволяє у режимі реального часу отримувати інформацію щодо заселення посівів шкідниками та прогноз їхньої популяції тощо.

Про це під час Міжнародного практичного форуму DIGITAL FARMING повідомив спеціаліст з агрономічних проєктів і питань захисту овочевих культур компанії FMC Тарас Рубанка.

«Це іноваційна платформа, яка має широкий спектр функцій. Зокрема, сповіщення через мобільний додаток, комунікація між виробниками та командою нашої компанії. Також у своєму арсеналі Arc™ farm intelligence має опцію аналітичного прогнозування розвитку шкідників. Завдяки алгоритму, який базується на аналізі даних щодо польових та погодних умов впродовж багатьох років, можна прогнозувати літ шкідників за тиждень», – зауважив фахівець.

За його словами, Arc™ farm intelligence є зручним для фермерів, адже платформа дозволяє фермерам вчасно застосовувати ЗЗР.

Платформа працює наступним чином: спочатку працівники FMC розміщують пастки для шкідників на полях, за добу вже можна зібрати статистичні дані й працювати з ними з метою оптимізації внесення ЗЗР. Фермер за допомогою мобільного додатку на тепловій карті бачить зони із великою, середньою та малою кількістю шкідників.

Фахівець вважає, що дуже корисною є опція обміну даними у режимі реального часу за допомогою мобільного додатку. Адже йде постійна комунікація.

Нагадаємо, інноваційна платформа розпізнає 21 вид шкідників кукурудзи.