Техніка

У березні 2017 року вартість вантажоперевезень зросте на 20%, — прогноз

У березні 2017 року вартість вантажоперевезень зросте на 20%, — прогноз

 

Максимальний стрибок цін на вантажоперевезення в Україні очікується в березні 2017 року, — повідомив директор групи компаній PRIME Дмитро Леушкін.

«У березні 2017 року вартість вантажоперевезень може зрости на 20%. Це величезна цифра, що позначиться на вартості товарів на полицях магазинів, у собівартість яких закладено вартість послуг перевізників. Це буде найбільш різке підвищення цін на вантажоперевезення починаючи з весни 2014 року», — каже Дмитро Леушкін.

За словами експерта, ривок цін на вантажоперевезення буде зумовлено трьома головними чинниками: очікуване збільшення вартості дизельного палива через зростання ставок акцизу; підвищення бази оподаткування через підвищення з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати до 3200 грн; різке підвищення амортизаційних витрат на утримання вантажного автопарку. А надії, що цього не станеться, ні в кого немає.

«Це фундаментальні чинники, які знайдуть своє віддзеркалення в ціні послуг українських перевізників. Підвищення вартості вантажоперевезень ми спостерігатимемо з лютого 2017-го, і в березні воно досягне свого піку. У той же час в січні ціна стоятиме на місці, оскільки на ринку традиційно спостерігатиметься надлишок транспорту. Вантажів буде мало, а транспорту — багато. Це стримуватиме ціни на ринку вантажоперевезень. У той же час із лютого ціни стрімко полетять угору», — констатує експерт.

Чи можна уникнути цього? Безумовно, можна. Для цього держава повинна не допускати подальшої девальвації гривні й законодавчо зменшити податковий тягар на бізнес. Наприклад, знизити податкове навантаження на розмитнення дизельного палива, яке на сьогодні становить близько 40% його роздрібної ціни.

Також Дмитро Леушкін уточнює, що перед Новим роком вантажоперевезення в Україні можуть подорожчати десь на 1 грн/км через істотний дефіцит вантажного транспорту.

За матеріалами AgroNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!