Техніка
Головне:
Техніка

Точний обприскувач Agrifac намалював на полі картину на 1,7 га

Точний обприскувач Agrifac намалював на полі картину на 1,7 га
Steenwijk - De Mona Lisa gespoten in sneeuw. Agrifac, uitvinders van landbouwmachines, probeert met hun nieuwste aanwinst en de centimeter nauwkeurig te spuiten. De machine kan zelf onkruidjes opsporen en dan per plantje bespuiten. ©ANP/HH/Wilbert Bijzitter

Нідерландський виробник самохідних обприскувачів Agrifac «намалював» репродукцію картини «Мона Ліза» Леонардо Да Вінчі на засніженому полі, щоб продемонструвати точність технології точкового розпилення.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

«Якщо ми можемо це зробити, чи можете ви уявити, що ми можемо зробити точковим обприскуванням, щоб зменшити кількість хімічних речовин, що використовуються у світі? І все-таки збільшити врожайність у своєму господарстві?», – таке завдання поставили працівники компанії. 

В результаті досягли такої точності обприскування, коли розпилюваною рідиною можна малювати картини. Щоб показати решті світу наскільки точна ця робота, Agrifac придумав екологічно чистий барвник, щоб зробити цю картину на снігу. Ця репродукція картини має розміри не менше 132 на 200 метрів, що робить її однією з найбільших «картин» за всю історію.

Точкове обприскування є найбільш дружнім методом до навколишнього середовища, економічно вигідним і доступним для фермерів вже зараз.

Agrifac активно розробляє та постачає цю технологію з 2016 року. У всьому світі сотні самохідних обприскувачів Agrifac вже зараз оснащені цими унікальними технічними можливостями.

На штанзі розміщені форсунки через кожні 25 см, що означає, що фермер може обприскувати на рівні окремої рослини. Кожна форсунка є незалежною та з індивідуальним дозуванням. Це можливе завдяки швидко-перемикаючій форсунці, яка вмикається і вимикається з частотою 100 разів на секунду. Завантаживши в машину карту завдань, процес обприскування можна зробити ретельним та точним. За допомогою GPS, обприскування відбувається саме в потрібному місці.

Деякі цифри:

Розмір ділянки  – 144м х 216м 

Площа ділянки – 3,11 га

Розмір зображення – 132м x 132м, 

Використано рідини  – 1635 літрів

Точність – 25см х 25см

Максимальна норма внесення – 843 л / га 

Мінімальна норма – 0 л / га 

Середня норма 525 л / га 

250 різних норм дозування для кожної форсунки