Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Світильники з водяним охолодженням працюють набагато довше

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Нідерландська компанія Oreon після 15 років експериментів представила нове покоління тепличних світильників із водяним охолодженням, значно економніше за звичайні LED лампи.

Про це повідомляє HortiDaily.

«Виробники хочуть більше світла, але не більше тепла в процесі вирощування. Вони хочуть зменшити споживання енергії в теплиці та мінімізувати кількість технічного обслуговування для системи освітлення», — сказав директор відділу світлодіодного освітлення компанії Oreon Ян Мол. 

Вислухавши побажання та поспілкувавшись з різними виробниками, була розроблена технологія, яка дає можливість тепла, що виробляється світлодіодними світильниками, поглинатися водою. Спочатку це робилося за допомогою більшого світильника з великим радіатором, але незабаром його перетворили на світильник, який можна повісити під шпалеру. 

Водяні охолоджені світильники дозволяють значно збільшити інтенсивність освітлення без додавання тепла, що спочатку було особливо популярним у таких культурах, як гідропонічний салат, трави. 

У вирощуванні томатів значну роль відіграє радіаційне тепло. 

«Багато виробників шукають гібридне рішення. Світлодіод поєднується з традиційним освітленням натрієвими лампами» — зауважив Ян Мол.

У спекотному кліматі, навпаки, LED з водяним охолодженням потребує менше витрат на охолодження, роблячи таким чином клімат в теплиці більш контрольованим.

Тепло від ламп можна використовувати для підігріву підлоги або поливної води.

Суттєво збільшується й термін експлуатації ламп. 

«Світильники, які ми встановили десять років тому, досі перебувають у бездоганному робочому стані. Зараз ми часто бачимо, що вибір освітлення базується на ціні за ммоль. Це, зрештою, лише частина історії. На практиці ви можете реалізувати більше світлових годин із світлодіодними лампами з охолодженням води, тим самим покращуючи рентабельність інвестицій», — підсумував спеціаліст.

Читайте також:Теплиці виробляють енергію для себе

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!