Техніка

Спрощені технології економлять гроші та працю в рослинництві

Застосування спрощених технологій обробітку ґрунту в сільськогосподарському виробництві сприяє значній економії як трудових, так і матеріально-технічних ресурсів. 

Про це в своїй статті журналі The Ukrainian Farmer пише Олександр Захарчук, доктор економічних наук, професор, завідувач відділом інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Дослідник зауважує, що застосування безполицевої технології передпосівного обробітку ґрунту дає змогу заощадити близько 27%, мінімального обробітку — 43%, технології no-till — 86% загальних витрат пального на передпосівні роботи. 

«Удосконалення структури машинно-тракторного парку, забезпечення раціонального агрегатування тракторів, особливо на малоенергомістких і транспортних операціях, частка яких у технологіях рослинництва становить 25–70%, сприяє заощадженню ще до 20% пальномастильних матеріалів», – зазначає він. 

Також додає, що застосування комбінованих агрегатів на обробітку ґрунту під час сівби, внесення добрив і пестицидів забезпечить зменшення витрат пального на цих роботах на 10–15%. 

«Загалом робота комбінованих агрегатів разом із застосуванням ресурсоощадної техніки та технологій проти класичної технології в Україні зменшує загальні виробничі витрати на 15%, а впровадження технологій точного землеробства та мінімального обробітку ґрунту зменшує їх майже на 20%», – підсумовує Олександр Захарчук.

Читайте також: Ресурсоощадні технології обирають за 8 факторами