Техніка

Сівалку потрібно вибирати, зважаючи на рівень ґрунтової вологи, - думка

У Баришівській зерновій компанії під час вибору сівалки та проведення операцій зосереджуються на максимальному накопиченні ґрунтової вологи взимку та її збереженні навесні.

Про це розповів президент Баришівської зернової компанії Grain Alliance Євгеній Радовенюк, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Обираючи сівалку, певно, більше треба зважати на кліматичні умови, а не систему землеробства. Оскільки в умовах швидкої весни й практично безсніжної зими завдання номер один – це збереження ґрунтової вологи. Тому, коли ми обирали зернові сівалки, нам було важливо, щоб вони одночасно готували ґрунт до сівби, заощаджуючи таким чином час», – зазначає президент компанії.

Разом з тим він зауважує, що у разі суттєвого розриву в часі між передпосівною культивацією та сівбою ґрунтова волога втрачається.

«Ми перевели близько 80% просапних культур iз міжряддя 70-76 см на міжряддя 50 см, тому що змикання рядів відбувається на 7-10 днів швидше, і це дозволяє зберегти вологу. В обробітку ґрунту ми також намагаємося зберігати або нагромаджувати вологу розпушуванням або іншими операціям», – додає Євгеній Радовенюк.

Нагадаємо, знизити інтенсивність випаровування ґрунтової вологи можна кількома способами. Раніше повідомлялося, як провести передпосівну культивацію, щоб зберегти ґрунтову вологу.