Техніка
Головне:
Техніка

Сівалка HORSCH Pronto відмінно сіє за різних умов, - досвід «Форватор»

У господарстві «Форватор» випробували сівалку HORSCH Pronto. Відзначають її універсальність, високу швидкість і якість роботи за різного обробітку та рівня вологості ґрунту.

Про це AgroTimes розповів агроном ПП «Форватор» Іван Гнатишин (Тернопільська обл.).

«Купили до цього сезону сівалку HORSCH Pronto. Ця машина полегшена, вона має вагу всього 6 т. Сівалка зручна в експлуатації, в неї закриті підшипники, тому на них не набивається болото і їх не так часто потрібно буде замінювати. У неї 40 сошників, ширина міжряддя – 15 см. Так, ми розширюємо площу живлення для рослин, особливо це доречно для сої, адже за такого міжряддя вона буде краще кущитись», – зазначає агроном.

За його словами, HORSCH Pronto працює на швидкості 15 км/год, утім, цей параметр може досягати й 20 км/год. Так, за зміну (близько 8 год) механізатор засіває приблизно 50 га сої.

«Одного разу під час сівби в нас почався дощ. Тоді наші старіші сівалки зупинились, а HORSCH Pronto працювала далі. Вона має невеликий діаметр дисків та гарну їх прохідність, тому чудово сіє по вологому ґрунту. Крім того, цей агрегат може сіяти після оранки, дискування та глибокого розпушування. Тому він досить універсальний», – додає Іван Гнатишин.  

Нагадаємо, компанія Horsch адаптує сівалки Sprinter до прямого висіву. Раніше повідомлялося, автономна сівалка Horsch Robo висіяла перші гектари кукурудзи.

Журнали