Техніка

Технології сівби озимого ріпаку для успішного агробізнесу

Технології сівби озимого ріпаку для успішного агробізнесу

ПОЛЕТЕХНІКА ділиться з аграріями тим досвідом, який дозволив отримати 100%-й результат, і, незважаючи на проблеми клімату — посухи, брак вологи тощо — вже кілька років поспіль збирати врожай ріпаку 3–4 т/га. Таких результатів досягаємо не лише ми, а й наші партнери, які успішно користуються цими технологіями на власних полях.

Дослідницький центр ТОВ «АФ «Батьківщина» що входить у групу компаній ПОЛЕТЕХНІКА

Упродовж цих випробувань нас весь час підтримували експерти та консультанти, серед яких — фахівці заводу Horsch, агрономи — представники BASF, Syngenta і Yara. Окремо були запрошені науковці в галузі агрономії, під пильним оком яких ми отримали результат, що перевершив наші сподівання й став проривом у технологіях вирощування озимого ріпаку.

Методи підготовки ґрунту до сівби — початок

Основний передпосівний обробіток ми проводимо глибокорозпушувачем Horsch Tiger 4MT із бункером від сівалки Horsch Pronto 12NT, що дає нам можливість вносити відразу два види добрив на потрібну нам глибину.

Таким чином, поклавши добрива на 15–20 см, ми стимулюємо кореневу систему тягнутись глибше й унеможливлюємо ймовірність дефіциту поживних речовин на етапах, коли корінь досягне цієї глибини.  Після внесення добрив робимо паузу: 10–15 днів чекаємо на появу бур’янів, після цього робимо культивацію культиватором Salford на глибину 6–7 см і відразу сіємо, як результат, отримуємо чудові дружні сходи.

Класична сівба з Horsch Pronto —важливі особливості

Horsch Pronto

Багато років висіваючи ріпак, ми не відійшли й від класичної технології сівби зерновими сівалками Horsch Pronto з міжряддям 20 см. Важливою особливістю сівби цією сівалкою є те, що вона не робить ідеально точну розстановку, і, по-друге, глибина висіву варіюється до 0,5 см. Тому дуже важливо мати гарантовану вологу за сівби будь-якою зерновою сівалкою. До вибору гібридів ріпаку підходимо дуже ретельно: якщо на полі є проблемні бур’яни, сіємо гібрид ріпаку Елмер BASF, адже він стійкий до імідозолінонів. Уносимо восени гербіциди від BASF Євро-лайтінг 1,1 л/га, або Нопасаран 1,3 л/га — для контролю всіх небажаних бур’янів.

За широкорядної сівби в нас є можливість восени провести міжрядне прополювання, якщо ми не хочемо навантажувати ґрунт пестицидами, цим також відрізняється сівба зерновою сівалкою від сівби широкорядними сівалками. У разі сівби зерновими сівалками така операція неможлива.

Особливості сівби Horsch Focus і Horsch Maestro

Особливістю сівби Horsch Focus із соняшниковою шиною або Horsch Maestro є те, що ми можемо гарантувати точну розстановку й глибину.

Сівалка точного висіву Horsch Maestro 24SV

Рівномірність цвітіння ріпаку

Ми ніколи не «клеїмо ріпак» і на власній практиці ніколи не робили десикацію ріпаку. Досягаємо рівномірного дозрівання всього ярусу стручків, застосовуючи фунгіциди компаній Syngenta та BASF. На етапах поновлення вегетації на висоті ріпаку 25–30 см застосовували фунгіциди:

  • Альтерно (BASF)
  • Амістар (Syngenta)

У фазу початку цвітіння 25–30% застосували фунгіцид Альтерно й інсектицид Біскайя. Під кінець цвітіння 70–80% — фунгіцид Піктор від BASF у дозі 0,5 л/ га.  У підсумку на полі №2 рівномірно дозрівають як верхні стручки, так і нижній ярус. Тому ми економимо на сушінні й десикації, не заїжджаючи обприскувачем для десикації та зайвий раз не топчемо рослини. Отже, головний висновок: незважаючи на всі проблеми клімату — посухи, брак вологи — ТОВ «АФ «Батьківщина» вже кілька років поспіль отримує стабільний урожай ріпаку 3–4 т/га завдяки розробленим і перевіреним технологіям, які тепер доступні й вам.

Дзвоніть на телефони гарячої лінії:
098-931-31-31, 066-931-31-31
Наша пошта: [email protected]

З любов’ю, компанія ПОЛЕТЕХНІКА

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ