Техніка

Руйнування ґрунтової кірки підвищує активність мікроорганізмів

ротаційна борона

Застосування ротаційної борони допомагає ефективно боротися з бур’янами, а також насичувати ґрунт киснем й запобігати випаровуванню вологи завдяки руйнуванню ґрунтової кірки.

Про це повідомляє прес-служба PÖTTINGER на своїй Фейсбук-сторінці.

знищення бур’янів

«Завдяки робочим органам «іжачкам» зі спеціальною формою наконечників у вигляді ложечки, бур’яни разом з корінням вириваються із ґрунту. Суміш бур’яну та ґрунту підкидається. Завдяки питомій щільності ґрунт першим падає на поверхню – бур’яни залишаються непокритими на поверхні й висихають», – зазначають у публікації.

Також ротаційна борона ефективно руйнує ґрунтову кірку. Наконечники зірочок ротаційної борони, що подібні до ложки, входять в ґрунт і піднімають його своїми рухами.

Руйнування ґрунтової кірки

«Особливо рекомендується використовувати його на в’язких ґрунтах, оскільки вони мають тенденцію до утворення кірочки. Руйнування верхнього шару ґрунту руйнує також капіляри і таким чином забезпечує активний захист від випаровування. Механічне розпушування ґрунту сприяє потраплянню повітря у верхній шар ґрунту. Це активізує мінералізацію і тим самим підвищує активність ґрунтових організмів», – відзначають у публікації.

Нагадаємо, ротаційне боронування у поєднанні з гербіцидом суттєво заощаджує кошти.