Техніка

Розпушувачі BEDNAR Terraland забезпечують якісне рихлення навіть на «складних» ґрунтах

У ТОВ Semal, що на Полтавщині, рішення щодо глибини обробітку грунту приймають виключно за результатами дослідження критичності його ущільнення (здебільшого це глибина від 30 до 45 см, залежно від поля). Працювати за принципом індивідуального підходу до кожного поля фахівцям господарства вдається завдяки універсальності глибокорозпушувачів компанії BEDNAR Terraland ТN3000D7RProfi у комплекті з бункером для внесення добрив FertiCart FC3500 та Terraland ТО6000.

Про це AgroTimes розповів головний агроном підприємства Богдан Дубина.

«Чому ми зупинилися на цих агрегатах – тому що аналогів глибокорозпушувачів у такій комплектації на ринку України або немає, або представлено дуже мало. Вони мають два ряди спеціальних лап, що забезпечують глибоке та якісне рихлення навіть на складних ґрунтах», – розповів агроном господарства.

За його словами, цими агрегатами у ТОВ Semal здійснюють основний обробіток грунту (глибоке рихлення) з локальним внесенням добрив під усі культури, за винятком озимої пшениці та жита.

«Terraland ТN3000D7RProfi агрегатується в нас із трактором номінальною потужністю 370 к.с., і цього цілком достатньо. Працюємо зі швидкістю від 8 до 10 км/год. Таким чином досягається продуктивність 20-25 га за зміну, залежно від конфігурації поля. Terraland ТО6000 в середньому обробляє близько 40 га за зміну, але він агрегатується з більш потужним трактором на 600 к.с.», – зазначив Богдан Дубина.

6-тиметровий глибокорозпушувач запустили в поле лише недавно, а 3-метровий уже відпрацював у господарстві сезон, протягом якого ним зробили близько 3 тис. га основного обробітку.

«Щодо обслуговування – за період роботи було кілька незначних поломок, які трапляються з будь-якою технікою, що виконує великі обсяги роботи. Працюємо в синергії з компанією, яка продала нам агрегати, зокрема, користувалися послугами сервісної служби для здійснення діагностики, а замінити болта без проблем можуть і наші механізатори», – поділився досвідом аграрій.