Розкидачі з вертикальними валами вносять органіку більш рівномірно, - дослідження
Розкидач органічних добрив з вертикальним розкидним пристроєм більш рівномірно розподіляє добрива по ширині внесення та напрямку руху, порівнюючи з розкидачами, що обладнані горизонтально розміщеними лопатевими валами.
Це підтверджують результати дослідів, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Нерівномірність розподілення добрив по ширині внесення розкидачами з вертикально розміщеними валами становить 10,6-13,4%, а розкидачів із горизонтальними розкидними валами – 19,4-19,9%. За напрямком руху нерівномірність роботи агрегатів становила 4-7,3 і 12,5-14,5 % відповідно. Розкидач органічних добрив ТЕВВЕ MS 140 в агрегаті із закордонним трактором забезпечив рівномірність унесення добрив за напрямком руху 9,4%, а по ширині захвату – 4,8%.
Експлуатаційно-технологічні показники машин для внесення твердих органічних добрив визначалися під час роботи за технологічною схемою «ферма – поле». Відстань від ферми до поля становила 3 км. Продуктивність МТА на довжинах гонів 100, 360, 600 і 1000 м – 0,11-0,32 га/год, а витрата пального – 26,5-48,2 кг/га. Низька продуктивність і висока витрата пального пов’язані зі значним пробігом під час переїздів від ферми до поля. Наприклад, машино-тракторний агрегат МТЗ-82+РТД-5, транспортуючи гній, виконує вісім переїздів і долає відстань 48 км для внесення гною на площі 1 га.
Зі збільшенням довжини гонів зменшується продуктивність унесення твердих органічних добрив. Це пов’язано зі збільшенням відстані та часу на переїзди до місця завантаження (кагату) на краю поля.
Нагадаємо, важкий гній найкраще вносити розкидачами з вертикальними валами.