Техніка

Правильний вибір сівалки забезпечить рівномірність сходів

Обираючи сівалку необхідно врахувати технологію обробітку ґрунту в господарстві, строки сівби, а також звернути увагу на певні параметри агрегату, які зможуть забезпечити рівномірність сходів.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Варто врахувати технологію обробітку ґрунту, що застосовується на полях, бо за різних умов на сошник потрібно докладати різне притискне зусилля. Також необхідно звернути увагу на оптимальні строки сівби, які протягом останніх років скорочуються. Оскільки збільшувати кількість техніки й персоналу не завжди можливо, доцільно збільшити продуктивність наявної техніки», – радить видання.

Важливими чинниками, що впливають на врожайність, є рівномірність розподілення рослин у рядку, дотримання глибини розташування насіння та стартових добрив. Ці три компоненти забезпечують оптимальний початковий етап розвитку рослин.

«Чим швидше працює сівалка, тим більша ймовірність нерівномірного розподілення насіння в межах рядка. Цьому сприяють усілякі вібрації й коливання, що в будь-якому разі виникають під час руху трактора і сівалки по полю. Тому варто купувати сівалки, що мають систему дозування насіння з надлишковим тиском. Це значно підвищить точність висіву», – додають у статті.

Раніше повідомлялося, які переваги має механічна сівалка від іноземного виробника. Читайте також, чому варто інвестувати в посівний комплекс.