Під час вітру в нагоді стануть розпилювачі «зі зниженим знесенням краплин»
Якщо збільшення розміру крапель неістотно впливає на зниження біологічної ефективності препарату, у нагоді стануть розпилювачі «зі зниженим знесенням краплин». Вони забезпечують спектр розпилення в межах середньо- та великокрапельної фракцій.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
«На відміну від стандартних плоскоструменевих у них формування крапель відбувається у дві стадії: на вході та на виході рідини з розпилювального наконечника. Завдяки тому, що після першої стадії розпилювання знижується тиск робочої рідини, за однакового тиску в магістралі отримуємо грубіше розпилювання, а отже, і меншу ймовірність знесення краплин вітром», – зазначають у статті.
Завдяки більшому діаметру вихідного отвору розпилювачі цього типу менш чутливі до чистоти робочої рідини. Крім того, ці наконечники внаслідок оптимального розподілення потоків рідини більш зносостійкі проти інших.
«Використання розпилювальних наконечників «зі зниженим знесенням краплин» дає можливість обприскувати за швидкості вітру до 4–5 м/с. Їх недоліком є зменшення біологічної ефективності препарату внаслідок того, що великі краплини не утримуються на оброблюваній поверхні й скочуються з неї, що призводить до перевитрат препарату», – зауважують у публікації.
Нагадаємо, на розпилювач припадає до 45% дефектів обприскувача. Раніше повідомлялося, як вибирати розпилювачі для обприскувача.