Техніка

ІМК та OneSoil підписали стратегічну угоду про R&D співпрацю

23 вересня IMК підписала зі швейцарською компанією OneSoil Угоду про дослідження та розробки в галузі польової аналітики та цифрового сільського господарства. Протягом наступних 5 років компанії продовжуватимуть разом вдосконалювати застосування технології диференційованого внесення ТМЦ на полях, що обробляє ІМК.

Про це повідомляє прес-служба ІМК на своїй Фейсбук-сторінці.

ІМК та OneSoil співпрацюють у цьому напрямі з 2019 року. Загальна площа спільних польових досліджень OneSoil та IMК становила 4000 га у 2020 році, 19 600 га – у 2021 році та понад 25 000 га – у 2022 році. Отримані завдяки цьому знання допомагають IMК оптимізовувати використання виробничих ресурсів, зокрема, у 2022 році завдяки диференційному внесенню компанія зекономила 200 т добрив на 4000 га, а OneSoil дозволили вдосконалити своє цифрове програмне забезпечення для точного землеробства та розширити технологію для Європи, Південної та Північної Америки та інших регіонів.

«IMК з 2017 року успішно впроваджує різноманітні елементи точного землеробства. Зокрема, з 2019 року ми застосовуємо диференційний висів і внесення добрив – технологію, що дозволяє економити ресурси, підвищувати ефективність виробництва та зменшувати негативний вплив на довкілля, – відзначає генеральний директор IMК Алекс Ліссітса. – Це відповідає стратегічним цілям IMК щодо підвищення операційної ефективності та сталого розвитку компанії. OneSoil є нашим партнером з початку впровадження технології змінної норми внесення. Завдяки партнерству з OneSoil ми вже успішно реалізували пілотний проект на 20% земельного банку ІМК. За наступні 5 років співпраці з OneSoil ми плануємо збільшити площі для застосування технології змінної норми внесення щонайменше вдвічі, оскільки за попередніми оцінками 45% полів ІМК придатні для цього».

«Співпраця ІМК і OneSoil взаємовигідна і важлива не тільки для наших двох компаній, а й для галузі загалом, – відзначає керівник відділу R&D компанії ІМК Олексій Місюра. – Техніка, обладнання та програмне забезпечення, які має компанія ІМК, давали змогу впроваджувати технології диференційного внесення ще з 2018 року. Тоді ми обробляли зібрану інформацію й виготовляли електронні карти-завдання для сівалок вручну в GIS-програмах. Виготовлення однієї такої карти для одного поля забирало близько години. Співпраця з OneSoil дозволяє значно пришвидшити цей процес. OneSoil створює застосунки й розробляє онлайн-платформи для точного землеробства, але не має сільськогосподарської техніки й полів у обробітку. Тож вона запропонувала нам новий підхід в обмін на допомогу в акумулюванні даних і тестуванні результатів. З такого симбіозу агро й IT постав проект OneSoil Yield App – програма, що дає змогу створити і завантажити електронну карту поля всього за кілька хвилин. Якщо врахувати, що сьогодні технології диференційного внесення в ІМК застосовані на 25 000 га, подібна розробка значно пришвидшує й полегшує роботу».

Читайте також: Вижити у війну. З інноваціями.