Техніка

HORSCH розробляє машини, які можна буде агрегатувати з автономним трактором

Під час офіційного відкриття нового представництва HORSCH в Україні компанія представила сівалку HORSCH Maestro, що агрегатували з повністю автономним трактором без кабіни.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Це повністю автономна машина, здатна працювати за програмою в межах поля. До того ж виконується контроль довколишнього простору й аналізується робота причіпного знаряддя (сівалки)», – відзначають у статті.

За словами Міхаеля Хорша, сьогодні важливою в розробці автономної техніки є адаптація причіпного обладнання до роботи без присутності оператора. Треба зробити так, щоб контроль став непотрібним, або його дистанційно виконував комп’ютер чи людина-оператор.

Тому компанія HORSCH розробляє свої знаряддя таким чином, щоб їх можна було агрегатувати з автономним тяговим засобом. Утім, вартість автономних машин провокує сумніви в аграріїв.

«Хвилюватися не потрібно. Збільшення вартості внаслідок додаткових систем керування й контролю компенсується його спрощенням. Наприклад, якщо врахувати, що автономну техніку будуть привозити на поле, їй не потрібна трансмісія, яка вміє розганятись до 50-60 км/год. Достатньо забезпечувати 15-20 км/год для виконання польових робіт. Відсутність дорогої кабіни, систем керування й комфорту також значно зменшує вартість автономного трактора», – запевнив Міхаель Хорш.

Нагадаємо, компанія HORSCH планує виробництво техніки в Україні.