Техніка

Фахівці надали рекомендації для якісного промивання обприскувача

У процесі промивання обприскувача дуже важливо знати, коли очищення є достатньо ефективним, щоб запобігти шкоді, яку залишки препаратів можуть нанести рослинам під час наступної обробки. Адже різні культури можуть бути надзвичайно чутливими навіть до дуже малих залишків.

Про це зауважують у прес-службі BERTHOUD Ukraine.

Варто пам’ятати, що очищення обприскувача – це насправді два окремі процеси:

  • вимивання залишкового об’єму із системи;
  • промивання окремих компонентів обприскувача – фільтрів, штанги, шлангів, розпилювачів.

Рекомендований порядок очищення:

  1. Спорожніть бак від залишків робочого розчину. Промийте бак, штангу та шланги чистою водою протягом 10 хвилин. Знову спорожніть бак.
  2. Наповніть бак чистою водою й додайте достатню кількість розчину побутового аміаку до концентрації 1%. Промийте шланги, штангу та розпилювачі цим розчином. Запустіть мішалку на 15 хвилин. Знову промийте шланги, штангу й розпилювачі промивним розчином і злийте його з бака.
  3. Зніміть і промийте розпилювачі та фільтри.
  4. Повторіть операцію п. 2.
  5. Промийте бак, штангу та розпилювачі чистою водою.
  6. Обов’язково очистіть обприскувач ззовні струменем води під тиском: змийте залишки препаратів, особливо на штанзі, під бочкою і бруд на розпилювачах.

«Чітко дотримуйтесь інструкцій і рекомендацій, наведених на тарних етикетках усіх ЗЗР. Промивання обприскувача – це важливий процес, який збереже та продовжить термін експлуатації вашої машини та гарантує якісну обробку культур», – зауважують у публікації.

Раніше ми повідомляли, як правильно виконати дефектування обприскувача.