Техніка

Досвідом застосування дискового лущильника поділилися в «Агрейн»

Досвідом застосування дискового лущильника поділилися в «Агрейн»

Група компаній «Агрейн» цього року вперше застосовувала для обробітку ґрунту дисковий лущильник SWIFTERDISC ХО 8000 F від виробника BEDNAR. У питанні вибору техніки враховували низку чинників: відгуки агровиробників, ціну, виробничі характеристики. Та найголовніше те, що нове знаряддя обов’язково випробовується на полях господарств агрогрупи, щоб зрозуміти потенціал агрегату.

Про досвід застосування лущильника AgroTimes розповів головний інженер агрогрупи Михайло Шкатула.

«Ми вирощуємо соняшник і кукурудзу, після яких лишається багато пожнивних решток, тому почали придивлятися до нового якісного дискового лущильника. Своїми виробничими показниками нас зацікавив агрегат SWIFTERDISC ХО 8000 F, тому що він, крім якісного лущення й загортання пожнивних решток, дає змогу робити передпосівний обробіток від 2 до 5 см, а також підготовку ґрунту на 12 см. Він агрегується у нас із трактором John Deere 8430. Завдяки правильній конструкції агрегат не підстрибував і добре тримав задану глибину загортання решток. Досконалість у кожному проході: працюючи по кукурудзяній стерні та глибокому рихленні, агрегат показав себе як ідеальний інструмент для передпосівного обробітку та лущення стерні. Під час випробувань агрегат впорався зі своїм завданням на відмінно»,

– каже Михайло Шкатула.

Однією з переваг SWIFTERDISC ХО 8000 F аграрій назвав унікальні зубчасті А-диски діаметром 520×5 мм, які забезпечують відмінне зрізання, перемішування ґрунту та загортання рослинних решток. Налаштування глибини обробітку здійснюється за допомогою гідравліки безпосередньо з кабіни трактора, що дає змогу швидко налаштувати агрегат відповідно до умов.

Нагадаємо, «Агрейн» випробує різні агрегати за технологією Strip-Till. Раніше в «Агрейн» поділилися досвідом ефективного застосування дискової борони.