Техніка

Цифровізація стане в нагоді за екстремальних умов, - досвід «Трієл Агро»

У ПП «Трієл Агро», що знаходиться в зоні ризикованого землеробства, підвищують ефективність господарювання цифровізацією діяльності. Разом з тим застосовують свій варіант комбінованого обробітку ґрунту.

Про це AgroTimes розповів заступник директора ПП «Трієл Агро» Сергій Арсентьєв (Херсонська обл.).

«Ми перепробували багато технологій обробітку ґрунту, втім, зупинилися все ж на класичній, зокрема, її варіації. Відповідно до сівозміни, проводимо оранку, на другий рік – дискування, на третій – глибоке рихлення. Втім, основна проблема в нашій кліматичній зоні – це відсутність вологи», – зазначає заступник директора.

Він зауважує, якщо зволоженість ґрунту низька, то й усі наступні технологічні операції доводиться відміняти, бо вони не спрацюють.

«Наприклад, фунгіцидний обробіток або додаткові добрива можна було б внести, проте вони не дадуть ефект. А внесення селітри за відсутності вологи взагалі може зашкодити посівам. Тому діємо на власний ризик», – відзначає Сергій Арсентьєв.

Так, щоб підвищувати продуктивність діяльності в зоні ризикованого землеробства, всю техніку в господарстві оцифрували, дані виводяться на планшет головного агронома і на комп’ютер, де встановлена спеціальна програма. Так моніторять процеси й отримувані показники.

Відтак, нових технологій обробітку вже не випробовують, а лише оновлюють технічне оснащення господарства.

Нагадаємо, у Держпродспоживслужбі готують чотири масштабні проєкти з цифровізації послуг. Раніше повідомлялося, цифровізація малого бізнесу та гендер – ключові точки фокусування ІТ-відділу ФАО на найближче десятиліття.