Агрономія
Головне:
Агрономія

На Одещині планують з рахунок сівозміни підвищити родючість ґрунтів

В Одеській області топовими є 6 культур: пшениця, соняшник, кукурудза, озимий і ярий ячмінь, ріпак.

Про це зазначив Одеської ОДА Сергій Гриневецький. Тези з його виступу повідомляється на сайті Одеської ОДА.

За його словами, окрім планового виробництва, характерного в минулому, склад вирощуваних культур зумовлювала загальна спрямованість сільського господарства.

«Основною галуззю було тваринництво. Центром господарств зазвичай були ферми, а рослинництву відводилася роль кормової бази. Відповідно будувались і сівозміни. Як бачимо, зараз в Одеській області топовими є 6 культур: пшениця, соняшник, кукурудза, озимий і ярий ячмінь, ріпак. Решта — далеко у «відриві».  На жаль, за останні десятиріччя в рази зменшились посівні площі кормових культур»  — сказав голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Підтримав його думку і заступник голови Одеської ОДА Олег Муратов, повідомивши що на початку 2000 року засівалось 340,1 тис. га, то на сьогодні цей показник зменшився майже у вісім разім.

«Відновлення зрошення дасть змогу вирощувати кормові культури, які наразі неможливо ефективно вирощувати через погодні умови, що в свою чергу значно збільшить кількість поголів’я сільськогосподарських тварин. За рахунок сівозміни підвищиться родючість ґрунтів, а це в свою черги збільшить загальний валовий збір сільськогосподарських культур у перспективі» – резюмував заступник голови Одеської ОДА Олег Муратов.

Нагадаємо, овочеві культури в сівозміні підвищують прибутковість господарства. Також ми повідомляли про те, що соняшник у сівозміні не варто розміщувати до чи після сої та ріпаку.

Журнали