Техніка

Більшість інвестицій у точне землеробство окуповується за рік

Більшість інвестицій у точне землеробство окуповується за рік

Точне землеробство коштує грошей, проте більшість інвестицій повертаються вже протягом одного року.

Про це в своїй статті журналі The Ukrainian Farmer пише Олександр Захарчук, доктор економічних наук, професор, завідувач відділом інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Учений зауважує, що різні елементи точного землеробства, за статистичними даними, у США застосовують понад 80% фермерів, у Німеччині — 70%. Європейські фермери елементи точного землеробства застосовують навіть на 0,5 га. 

«Попри високу вартість, кошти на точне землеробство повертаються швидко. Більшість інвестицій окупаються вже протягом першого маркетингового року», – наголошує він.

Він ділиться спостереженням, що майже 90% господарств, що спробували технології, пов’язані з точним землеробством, впроваджують наступні його елементи. 

«Технології докорінно змінили концепцію сільського господарства, зробивши його вигіднішим, ефективнішим, безпечнішим і простішим, – додає Олександр Захарчук. – Сьогодні точне землеробство комплексно впроваджується на 5% усієї ріллі, а окремі його елементи покривають усього 20%».

Читайте також: В Україні точним землеробством охоплено 15% сільгоспземель