Техніка

В Україні точним землеробством охоплено 15% сільгоспземель

В Україні точним землеробством охоплено 15% сільгоспземель

Ринок технологій точного землеробства у світі до кінця 2022 року сягне 3,3 млрд доларів, а вже до 2025-го, за прогнозами, зросте до 10,2 млрд, або майже втричі. 

Проте в Україні точним землеробством допоки охоплено тільки 15% сільськогосподарських земель. 

Про це в статті в журналі The Ukrainian Farmer повідомив Олександр Захарчук, доктор економічних наук, професор, завідувач відділом інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Учений додав, що найпрогресивніші гравці аграрного ринку активно залучають у свої виробничі процеси широкий спектр новітніх науково-технічних рішень, як-от, наприклад, сучасні електронні автоматизовані системи у поєднанні з глобальною навігаційною супутниковою системою позиціювання GPS. 

Він зауважив, що сучасні геоінформаційні системи крім інформаційної функції здійснюють ще й кількісно-якісний аналіз стану рослин і керують процесом вегетації за допомогою механізмів оптимізації термінів виконання всього технологічного циклу й дотримання агротехнічних вимог із метою отримання запрограмованого врожаю із заданими якісними характеристиками.

«Створення систем глобального супутникового позиціювання послугувало поштовхом до зародження так званого точного (координатного) землеробства, основні принципи якого зумовлено застосуванням високотехнологічного обладнання для визначення місця перебування та керування мобільними сільськогосподарськими агрегатами в просторі, оцінювання різних параметрів рослин і ґрунту, вибіркового застосування засобів захисту рослин і добрив і диференційованого обробітку на різних ділянках поля», – перерахував Олександр Захарчук.

Читайте також: Технологічними інноваціями можна зекономити 7-8 тис. грн/га пшениці