Техніка

Аналіз ґрунту можна виконати під час його обробітку

Модуль TRUE VIEW

У нинішніх реаліях актуальними стають технології, що допомагають оптимізувати витрати господарства й разом з тим підвищити його прибутковість завдяки точному та інноваційному підходу. Однією з таких технологій є аналіз ґрунту під час ґрунтообробних операцій, що виконують в українському представництві компанії Great Plains.

Про це AgroTimes розповів директор представництва Great Plains Ukraine Андрій Воробйов.

На агрегат монтують спеціальний модуль, а також турбодиск із датчиками, що обробляє ґрунт на ту ж глибину, що й знаряддя. Так, під час проходження агрегату збирають інформацію з усього поля за такими параметрами: температура на глибині висіву, вологість, електропровідність, кількість органічних речовин, рельєф. Усі ці показники потім накладають одне на одного та інтерпретують. Наприклад, певних 2-3 шари відповідають за можливість утримувати азот. Є різні комбінації шарів, що потрібні для певних операцій.

Сканування ґрунту

«Для агронома такі дані дуже показові. Вони дозволяють створити карту-завдання одразу перед сівбою. Наприклад, ми виконали закриття вологи, зробили аналіз і відправили файл нашим партнерам у США, котрі за кілька годин надсилають інформацію за цими 5 параметрами. Так, можна сформувати карту-завдання із середньою нормою висіву. Але кожен агроном обирає лише ті параметри, що хоче отримати», – пояснює Андрій Воробйов.

Такий аналіз ґрунту доцільно виконати під час лущення стерні, щоб отримати карту-завдання для розкидання добрив мерзло-талому ґрунту. Це дуже зручно, адже після збирання врожаю зрозуміло, яка кількість органічних решток залишилася, а скільки ще потрібно внести, щоб отримати бажаний результат і разом із тим зекономити кошти на тих ділянках, де це можливо.

Окрім того, ці дані можна використати для подальшого аналізу, що дозволяє прогнозувати та планувати врожайність.

«Така технологія аналізу – це один із компонентів, що дає змогу дізнатись потенціал цього поля й закласти його майбутню врожайність. Сьогодні це конче необхідно для того, щоб сформувати розумну собівартість зерна. Адже підвищити урожайність можна завжди, але яка буде ціна питання? У той же час, є змога дослідити ділянки й побачити, які культури можуть там давати добрий урожай природним шляхом без значних витрат ресурсів», – відзначає директор представництва.

Та цю технологію у компанії Great Plains планують ще випробовувати та вдосконалювати, розширюючи перелік критерій за якими досліджується поле.

Нагадаємо, система внесення рідких добрив ACCUSHOT від Great Plains Ukraine оптимізує живлення культур.