Техніка

АФ «Медобори» успішно жнивує завдяки вдалій організації роботи технопарку

ПП «Агрофірма «Медобори», що на Тернопільщині, розпочала жнива. На 2000 гектарах господарство вирощує озиму та яру пшеницю, озимий і ярий ячмінь, горох, ріпак.

Про це повідомляє Всеукраїнська громадсько-політична газета «Сільський господар плюс» на своїй Фейсбук-сторінці.

«Початок жнив у «Медоборах» – завжди з молитви, освячення жнивної техніки та благословення жниварям, – зазначає директор агрофірми, заслужений працівник сільського господарства України Володимир Крупніцький. – Врожай дозрів у полі гарний, тож з надією на покровительство Всевишнього впевнені, що вдасться без втрат зібрати, зробити значний внесок у продовольчу безпеку держави, бо сьогодні – це одна з основ перемоги над російським агресором».

Господарство має сучасний і потужний машинно-тракторний парк: комбайни і жатки Claas, автомобілі DAF, трактори та причіпне обладнання провідних європейських виробників.

«Старт на цьогорічних жнивах взяли добрий, – розповідає Володимир Крупніцький. – Перший день виявився хорошим: вдалося на всій 70-гектарній площі зібрати урожай, змолотити, перевезти на тік. Учасники жнивного комплексу, а задіяно – від комбайнерів до працівників току – майже 20 осіб, які після урочистостей трудилися до пізнього вечора, але заплановане на перший день виконали. Та попереду дуже багато роботи, лиш би погода сприяла і тривог не було».

Під час жнив кожен погожий день на вагу золота. Перевагою Володимир Крупніцький вважає те, що вся необхідна жнивна техніка у «Медоборах» – власна і завжди напоготові, як і люди (в агрофірмі 8 висококласних механізаторів), тому вести жнивний комплекс робіт можуть оперативно: будь-якої пори дня чи ночі виїхали, зібрали, засипали на зберігання. Весь урожай, як і в попередні роки, будуть переробляти: круп’яні цехи ПП «Агрофірма «Медобори» працюють цілорічно, продукуючи на добу 20 т розмаїтих круп – одного з першочергових продуктів харчування як на фронті, так і в тилу.

Нагадаємо, підняття жатки на збиранні ріпаку зменшує витрати пального на 5 л/год.